Kategórie

Vyberte autora

Veronika Hurdová - Moje milá smrti
Veronika Hurdová - Moje milá smrti

Veronika Hurdová - Moje milá smrti

Kód tovaru: 9788027023189
Kniha Moje milá smrti od autorky Veronika Hurdová - titul máme skladom a odosielame obratom.
Bežná cena25,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena21,99 €
Doba dodania: 24 hodín
Opýtajte sa na tento produkt

Autorka Veronika Hurdová rok zbierala zážitky ale predovšetkým odvahu. Rok života po smrti svojho milovaného manžela jej priniesol toľko krásnych vecí, ktoré by si asi nikdy nedokázala predstaviť. Cez svoj osobný príbeh ľuďom vysvetľuje, že smrť sa dá vnímať aj inak, ako strata a že popri obrovskému zármutku môžeme prežívať aj obrovské, dych berúce šťastie.

Túži vrátiť smrť späť do našich životov, pretože verí, že vďaka nej môže každý z nás žiť oveľa plnohodnotnejší život plný lásky, vedomej prítomnosti a pochopenia seba samých. Príbeh si môžete prečítať v jej novej knihe Moje milá smrti.

Jsem z hloubi duše přesvědčená o tom, že smrt do života patří. Vědomí smrti nám má ukazovat, jaký život máme žít. Smíření se smrtí nám má dodávat jistotu, že kráčíme po správné cestě. Bez smrti není život.

(Veronika Hurdová - je aj autorkou známeho blogu, podľa ktorého dostala názov aj jej kniha Krkavčí matka)

Knižka Moje milá smrti teraz dostupná aj ako výhodný balíček kníh od autorky Veronika Hurdová.

Detaily o knihe:

Počet strán: 278
Jazyk: český
EAN: 9788027023189
Rok vydania: 2017

Recenzie

sobota, 21. apríl 2018
Keď som túto knihu po prvýkrát otvorila, pripomínala mi denník plný zážitkov a informácií, doplnený fotografiami zo života. A presne taká táto kniha je. Veľmi osobnou a úprimnou spoveďou autorky, ktorá využila svoje schopnosti aby sa vyrozprávala z neľahkých udalostí jej posledného obdobia.
Tak ako každého aj Veroniku smrť blízkeho človeka zasiahla. Smrť manžela však prežíva tak trochu neštandardným spôsobom, je odhodlaná nepoddať sa smútku a s osudom sa popasovať po svojom.

Ak si smrť spájate s negatívnymi zážitkami a beriete ju ako niečo, čo do vášho života prináša len smútok či trápenie a očakávate, že táto kniha je o niečom podobnom, Veronika vás z tohto omylu vyvedie.
Smrť vďaka nej na vás viac nebude pôsobiť tak odstrašujúco, pretože vám na vlastnom príklade ukáže čo všetko sa v jej živote, vďaka zážitku smrti zmenilo práve k lepšiemu. Zbaví vás predsudkov a dokáže vám, že smrť je vo svojej podstate skutočne krásna a stojí za to o nej vedieť viac.
Vysvetlí vám ako smrť aj v tom najmenej očakávanom prípade vnímať, aby váš ďalší život bol o čosi jednoduchší a aby ste si vedeli naplno užívať tie každodenné maličkosti, ktoré nám život prináša.

Aj keď autorka nechce dávať návod na život, kniha je napriek tomu podľa mňa veľmi inšpiratívnou a povzbudzujúcou. Uvažuje a odpovedá na bežné otázky, ktoré nám v súvislosti zo smrťou napadajú. Je plná pozitívnych myšlienok, nielen o tom ako sa vyrovnať so smrťou, ale aj o bežnom živote a výchove detí.

Túto knihu odporúčam nielen tým, ktorí vo svojom živote o niekoho prišli, ale každému koho táto téma aspoň trochu zaujíma. Čítať ju v českom jazyku bude potom ten najmenší problém.
Monika Beňušová